E-Okul Karne Hilesi, Not Değiştirme Nasıl Yapılır ? Resimli Anlatım

E-okul sistemi üzerinden notları değiştirmek isteyen öğrenciler varmış ? Amaç nedir ? diye sormak isterdim ancak amaç apaçık ortada karne günü yaklaşıyor öğrenciler karnesi kötü olanlar ailelerinden bu durumu gizlemek için not değiştirme hilesi arıyorlar, karnenizi değiştirmeyin gençler bırakın anne babanız doğruyu öğrensin demek istiyorum.

AMa birçok öğrenci bu dediklerimi dinlemeyecek kendi bildiğini yapmaya kalkacak, ben yinede nasıl olduğunu size anlatayım bi heves yapmak isterseniz diye..

Öncelikle e-okul üzerinden kalıcı olarak not değiştirme işlemi olmaz ve imkansızdır, geçici bir şekilde olur mu derseniz evet olur, yani şöyle ki eğer birine şaka yapacaksanız önceden bilgisayarın başına oturup bi 10 dakika uğraştıktan sonra, ona notlarınızı gösterebilirsiniz, ancak gösterdiğiniz kişi sayfayı yenilerse notlarınız eski haline dönecektir.

E-okul üzerinden not değiştirme nasıl yapılır ?

Aşağıdaki resimlerde detaylı birşekilde üniversite not bölümünden sizlere nasıl geçiçi not değiştirleceğini anlattım, resimleri inceleyerek yapabilirsiniz, ancak birkezde buradan yazmak istiyorum.
Yapılışı :
1- değiştirmek istediğiniz notu seçin,
2-sağ tıklayın, chromo tarayıcıda ögeyi denetle deyin
3-kodların olduğu bir bölüm açılacak, o bölümde seçili olan mavi alana sağ tıklayın, edit as html yapın
4-şimdi değiştirmek istediğiniz notu değiştirin ve başka bir yere tıklayın kod bölümünden,
5-şimdi o kodların olduğu bölümü kapatın.

Şimdi de görsel anlatıma geçelim.

1- Adım

e-okul not değiştirme nasıl yapılır
e-okul not değiştirme nasıl yapılır

2- Adım

e-okul not değiştirme nasıl yapılır
e-okul not değiştirme nasıl yapılır

3- Adım

e-okul not değiştirme nasıl yapılır
e-okul not değiştirme nasıl yapılır

4- Adım

e-okul not değiştirme nasıl yapılır
e-okul not değiştirme nasıl yapılır

Öğrenciler için faydalı olan bilgiyi verdik şimdi de Anne ve Babalar için bu hileyi nasıl anlayacaklar ondan bahsedeceğim,
Eğer çocuğunuzun hile yapıp yada yapmadığını anlamak için, sayfayı yenilemeniz yeterli, eğer hile yapmışsa sayfayı yenileyince herşey ortaya çıkar, yapmamışsa zaten yenilesenizde aynıdır yenilemesenizde aynıdır.

Çünkü yapılan değişiklik sadece tarayıcı üzerinden notu değiştirir, onun dışında hiçbir şekilde e-okul sitesiyle ilgili değildir.

Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Etiketler: ~ ~ ~
22 Yorum var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir