G Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları

Bu yazıda sizlere G harfi ile başlayan atasözleri ve bu atasözlerinin ne anlama geldiklerinden bahsedeceğim, g harfi ile başlayan atasözleri 4 tanedir, şuan benim aklıma gelenler bunlar, sizlerin de aklınıza gelenler varsa eğer alt kısımda yorum alanından bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Atasözleri Haritası 

A

B

C-Ç

D

E

F

G-Ğ

H

I-İ

K

L

M

N

O-Ö

P

R

S-Ş

T

U-Ü

V-Y

Z

G harfi ile başlayan atasözlerinden halk atasında ençok kullanılan hepimizin kulak aşinalığı olduğu atasözlerini sizlerle paylaşacağız değerli okurlar.

G harfi ile başlayan atasözleri ve anlamları

Gönül kimi severse güzel odur : Bu atasözünde aslında anlatılmak istetenen tamamen atasözünde yer almaktadır, anlam gizli değildir, bir kişinin sevdiği kişi başka bir kişiye güzel gelmeyebilir, yani kişi kimi severse güzel onun için o kişidir.

Görünen köy kılavuz istemez : Gerçek olan bir şeyi tekrar açıklamak, tekrar gerçekliğini sorgulamak gereksizdir.

Gülme komşuna gelir başına : İnsan bir kişinin dar gününde, zor anında güler onunla alay ederse, kendi başına aynı durumun geleceği ifade edilmektedir.

Gülü seven dikenine katlanır : Bir şeyin güzel tarafını seven kişi, onun kötü alışkanlıklarına da katlanmak durumundadır.  Kişi sevdiği kişinin kusurlarını görmez.

12 Yorum var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir