İlanlar

2013 ygs-lys yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2013-2014, Ygs- Lys tercihleri ne zaman açıklanır, ygs tercihleri nezaman açıklanacak, lys tercihleri, tercih sonuçları 2013..

Adaylar bu 10 günlük tercih süresinde yaptıkları tercihleri ösym nin sitesinden değiştirebilecekler. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanması da tercih süresinin sona ermesinden en geç 8 yada 10 gün içinde açıklanacaktır.

Geçen yılın tercih sonuçlarının açıklanmasını göz önüne alırsak, 2010 yılında tercihlerin son günü 6 ağustos du ve sonuçlar 13 ağustos tarihinde açıklandı.

Yani eğer bu yıl da bir aksilik olmazsa  7 gün sonra açıklanacağını tahmin ediyorum, 7. gün cuma gününe denk geliyor o yüzden 15 ağustos pazartesi ye sarkabilir.

Sizlerin de yorumlarınızı bekliyoruz..

Tercihlerle iligili olarak diğer adaylarla bilgi paylaşımını alt kısımdan yapabilir yorumları okuyabilirsiniz.

18 Yorum Yazılmış

  1. allahım yha bu ösym neyi bekliyor işin içinden çıkamayacaksan go homeeee……inanın stresten saçımız beyazladı açıklandı açıklanacak die tık yok arkadaş.

  2. bi defa arkasımmm 19 temmuz pazartesi açıklanıcakk diolar ama 19 temmuz pazartesiye değil cuma denk geliyoo:s

  3. ya bu tercıhler ne zaman acıklanıcak 1 hafta gectı 3 agustosta sondu hala acıklanmadı acaba hafta bası olsun dıe pazartesı flnmı acıklanıcak bilen warmı

  4. bende o civarda bekliyorum inşallah yerleşiriz bu yıl umarım iyi bir yer çıkar herkesin hakkında hayırlısı olsun arkadaşlar.

    1. inşallah dileyen herkes gönlündeki okullara yerleşir bende tercihimi aöf. sosyal hizmetler den yana kullandım fakat kontenjan sınırlaması getirilmiş puanım 250 nin üstünde yerleştirilme durumum yüzde kaç olur bilmiyorum,bilgilendirebilecek birileri varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir