Eğitim

Açıköğretim Lisesinden (örgün) Normal liseye (nakil) geçiş şartları nasıl yapılır

Açıköğretim lisesinden normal liseye nasıl geçilir, açıköğretimden örgün öğretim liseye geçiş, aöl den liselere nasıl geçilir, açıköğretim den normal liseye geçiş, aöl den meslek lisesine geçiş şartları, aöl den düz liseye geçiş şartı, açıköğretim lisesinden genel liselere nakil işlemi, nakil şartları nelerdir, nasıl yapılır,

Açıköğretim lisesinden normal gündüz eğitimli örgün öğretim veren normal liselere geçişle ilgili olarak Meb tarafından bir yazı yayınlandı, yazının başlığında Tasdikname ile aöl den ayrılıp normal örgün öğretimli liselere geçiş yapacak öğrencilerin dikkatine başlıklı bir yazı bu, yazı ile ilgili detaylı bilgiyi yazının devamından bulabilirsiniz.

Açıköğretim lisesinden normal örgün öğretimli liselere geçecek olan öğrencileri ilgilendiren bu yazıda öğrencilerin sınıf belirleme konusunda maddelere yer verilmiş.
Geçişte hangi sınıfta olacağının belirlenmesinde ise şu esaslar dikkate alınır ;

48-95 kredisi bulunanlar 10. sınıfa,

96-143 kredisi bulunanlar 11. sınıfa,

144 ve üstü kredisi bulunanların 12. sınıftan kayıtlarının yapılması gerekmektedir.

AÖL den örgün öğretimli liselere geçiş hakkında sorularınızı buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

117 Yorum Yazılmış

 1. Açıktan okuduğunuz sürede örgün eğitime geçebilirsiniz. Okul yönetimiyle müdür yada müdüryardımcısı ile görüşün. Mutlaka bir çözüm bulunur.

 2. teog ta tercıh veremedıgım ıcın acıktan okumak zorunda kaldım sımdı bastan okula gıtmem mumkunmu?

 3. Ben tercih yaptım normal imam hatip tuttu ondan sonra lise başlamadan tastiknamemi alıp dışardan başladım şimdi normal liseye gecebilirmiyim tekar yada sene de olur cevap bekliyorum lutfen

 4. Ben 9.sınıfa geçtim tercih yapmadığım için direk açığa kaydolmusum ben nakil yapıp Anadolu lisesine geçmek istiyorum.gecebilirmiyim şartları nedir lütfen cevaplayın..

 5. AÇIK ÖĞRETİMDEYDİM DÜZ LİSEYE GEÇMEK İÇİN GEREKEN İŞLEMLERİ YAPTIK DÜZ LİSEYE GEÇTİMMİ GEÇMEDİMMİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK ?

 6. ben açıköğretime kayıt yaptırdım ama sınavlara hiç girmedim şimdi düz liseye kayıt yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim bi yardımcı olurmusunuz bana

 7. ben 9. sınıfın ilk dönemi bitmeden AÖL ye kayıt yaptırdım şimdi tekrar düz lseye nasıl geçebilirim

 8. Ben bu sene gectim 9.sinifa kaydimi yaptirmistim ama gidemedim yurda gittim 5ay yurtta kaldim ama aöl ye gecmistim simdi nasil normal liseye gecebilorim

 9. ben düz liseye kayıt yaptırmıştım ama gidemedim ve aöl’e kayıt yaptım 1 senedir aöl’de okuyorum ve 41 kredim var imam hatip lisesine geçiş yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve kaçıncı sınıftan devam ederim? acil cevaplarınızı bekliyoruum

 10. ben lise 1 de kayıt yapmıştım ama gidemedim ve o sene aöl e kayıt yaptırdım ama tekrar normal liseye geçiş yapmak istiyorum. 1 senedir aöl de okuyorum ve ilk sınavdan 30 kredi aldım 2. daha belli olmadı nasıl geçiş yaparım ve kaçıncı sınıftan devam ederim.

 11. ben orta okulu yurtta kalarak okudum lise 1 e kadar devam ettim lise 1 i ise açıktan okudum bundan sonra da lise 2 den itibaren örgün eğitime geçmek istiyorum nasıl geçebilirim ne yapmam gerek?

 12. benn 8.inci sınıfın sonunda yurda basladım ve 6.7 ay boyunca gittim ve o yurddan cıktım ve başka bir yurda yazıldım ilk gittiğim yurtta lise dondurmustum ve yeni yazıldığım yurdda açık öğretim lisesine yazıldım ama .inci dönem sınavına giremedim .inci dönem sınavına girdim ve şimdi normal liseye gitmek istiyorum nasıl geçiş yapabilirim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir