Mobil dünya

Android Telefonlar İçin Dosya Gizleme, Şifre Koyma Nasıl Yapılır ?

dosya gizleme androidAndroid işletim sistemi son yıl içinde patlayan ve gittikçe değer kazanan bir işletim, sistemi, yakın bir zaman içinde nasıl ki bilgisayar windows suz düşünülemez ise android işletim sistemi de onun gibi olması an meselesi.

Hali hazırda birçok firma kendi işletim sistemini uygulasa da, kullanıcılar farklı telefon deneyimlerinde bile yıllardır o telefonun kullanıcısıymış gibi davranmak istiyor, yani android işletim sistemli bir telefon kullanan bir, kişi yine aynı işletim sistemini kullanan farklı marka telefonları rahatlıkla kullanabilmektedir.

Konumuzu yeterince dağıttıktan sonra ,android telefonlar için nasıl dosya gizleme ve şifreleme işlemi yapılır bu konuda değinmek istiyorum değerli okurlar.

Herkesin mutlaka gizlemek istediği dosya türleri vardır,şimdi bu yazıda bu konuda sizlere bilgi vermek istiyorum.

Klasör yada dosya gizlemek için 2 yol var birisi program ile kafa yormadan kolayca yapabilirsiniz, ikinci yol ise biraz uğraştırabilir.

1. Yol Program ile ; galery lock lite adlı programı indirip kurun kolaylıkla dilediğiniz dosyaları şifreleyin.

2. yol Programsız : klasörün yada dosyanın isminin başına nokta (.) koyun yeter o videonun yada programın resimleri galeride cıkmaz.dosya yoneticinizden dahi ,gizlenir görmek için kullandığınız dosya yöneticisinde gizli dosyaları göster seçeneği vardır onu aktif ederseniz gorebilirsiniz.

7 Yorum Yazılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir