Çankırı karatekin üniversitesi yaz okulu en fazla kaç kredi alınabilir

karatekin üniversitesi yaz okulu

karatekin üniversitesi yaz okulu

Çankırı karatekin üniversitesi yaz okulu en fazla kaç kredi-ders alınabiliyor? Yaz okuluna kalmış olan ve yaz okulu düşünen arkadaşlar için yaz okulunda kaç kredi alabilecekleri ile ilgili olarak bu sayfadan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yaz dönemi öğrencinin okulu erken bitirmesini olanaklı kılabilir aynı zamanda dönem içinde alttan kalan derslerini gelecek yıla ertelememek için de yaz okulunda öğrenci bu ders eğer açılırsa, yazın dersi verebilir. Yaz okulu bu yüzden faydalı bir sistemdir.
En çok kaç kredi alabilirim ?
21 Kredi

Yaz dönemi eğitim-öğretiminin amaçları şunlardır
-Üstün başarılı öğrencilerin üst yarıyıldan ders almalarını sağlamak ve daha kısa sürede mezun olabilmelerine imkân tanımak.
-Öğrencilerin normal eğitim süresi içinde almadıkları veya alıp başarısız oldukları dersleri yaz aylarında da açmak suretiyle bu durumdaki öğrencilere imkân sağlamak ve bölümlerin/anabilim dallarının zorunlu derslerinde meydana gelen öğrenci yığılmalarını önleyerek eğitimin verimini artırmak.
-Diğer yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerin Üniversitenin eğitim imkânlarından özel öğrenci statüsünde yararlanmalarını sağlamak, diğer yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilere Üniversitedeki dersleri izleme imkânı vermek.
Yaz dönemi eğitim-öğretimi; Senatonun kabulü ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile açılır. Yaz döneminde eğitim-öğretim süresi en az otuz beş iş günüdür. Kayıt ve yarıyıl/yıl sonu sınavları bu sürenin dışındadır.
Yaz döneminde açılan her ders için, güz veya bahar yarıyıllarında yapılan toplam ders saati kadar ders yapılır. Yaz okulunda derslere devam mecburidir.
Yaz döneminde ders almak öğrencinin isteğine bağlıdır. Bir öğrenci, yaz döneminde toplam 21 AKTS kredi yükünü aşmamak üzere ders alabilir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*