Cumartesi Günü Noter Açık Olur Mu ? Çalışma Saatleri

noter

noter

Genellikle alım satım işlemlerinde kişiler hafta sonları boş olurlar ve bu boşluklarını alım satım işlemlerini halletmek isteyebilirler, ancak noterler resmi kurum olduğundan cumartesi günleri açık değildir.

Bu yüzden birçok kişi aslında bu sorunun cevabını merak etmektedir, bu başlık altından aydınlatmak istedik.

Hafta sonu pek çok kişinin özellikle hafta içi izin alamayan, iş yerinden çıkamayanlar için alım satım işlerini hafta sonu halletmek istemektedir ancak malesef ki bu ciddi bir sorundur günümüzde, alım satım işleminden noterler para kazanıyor, dolayısıyla devlet para kazanıyor, çalışanlar hafta içi iş yerlerinden izin almak zorunda kalıyor ve işler aksıyor gibi sorunlar vardır.

Bence noterler dönüşümlü olarak eczaneler gibi hafta sonları da açık olmalıdırlar, mesait ücretini vereceksin şehirdeki noterlerin 5/1 oranında açık olacak, dönüşümlü olarak her 3,4 ayda bir notere nöbet sırası gelecek bu çok zor birşey değil arkadaşlar.

Cumartesi günleri noter açık olur mu ?

Cevap : Hayır noterler cumartesi ve pazar yani haftasonu çalışmaz.

Noter çalışma saatleri

Haftaiçi
08.30-12.30 ile 13.00-17.00

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

28 Kişi Yorum Yazdı.

 1. Sadece noter mı
  Berberlerde pazar günü kapalı bence berberlerde açık olmalı

 2. Nöbetçi eczane nöbetçi doktor oluyorda… Niye nöbetçi eczane olmuyor… Üç büyük ilimizde 3 er tane digerlerinde bir er tane şeklinde olmalı… Hizmet şart…

 3. Haklısınız kesinlikle.

 4. Devlet dairesi hariç çoğu çalışan hafta da 1 gün izin kullanabiliyor. Noterler de hafta da 1 gün izin yapsınlar. Hem bir kağıt parçasına eşek yüküyle para alacaksın hem hafta içi izin alamayanın derdine derman olmayacaksın. Yanlış bir uygulama kesinlikle bir düzenleme getirilmeli

 5. Bence de hafta sonu açık noter olmalı….

 6. yukarıda vatandaşlarımızın yazdığı tümyorumlara katılıyorum. iki satır bir yazı yazıyorlar ver 150 200 lira bütün resmi kurumların nöbetçisi varda senin niye yok arkadaş?? paraya doydunuz .eğer bir nöbetçi koymazsanız toprak doyursun gözünüzü diyorum ve kazandığınız o paraları helal etmiyorum..

 7. Dünyanın parasını kazanıyorlar.. en iyi lobi onlara ait.. altları kuru keyifleri yerinde.. bedava para.. haftasonu da keyfini yaşıyorlar.. vatandaşı düşünen yok..

 8. Acil susam acil

 9. toplu hal de bimer e istekte bulunalım arkadaşlar .

 10. Hafta sonu nöbetçi noterler olsun .hepsinin açık olması mantıklı değil her bölge de bir iki tane birlik nöbetçi atar .

 11. Şaka maka hafta sonu açık olması gereken kurumun neden kapalı oluyor? yani olay hizmet etmek değil mi, hizmet en iyi özellikle noter için hafta sonu olur. araba alacağım alamıyorum hafta içi izin alamadigim için. lütfen nöbetçi noter olsun.

 12. Hepiniz BİMER e yazın.Belki sonuç alınır.
  Ev satın alma işi olmaz.Tapu dairesinin de açık olması lazım.

 13. Hepiniz BİMER e yazın.Belki tamep çok olursa sonuç alınır.
  Ev satın alma işi olmaz.Tapu dairesinin de açık olması lazım.

 14. aynı durum berberlerde de var maalesef. sadece pazar tatiliz. sabah gidip akşam işten dönüyoruz. Denk getirene kadar kıl yumağına dönüyoruz arkadaş 🙂

 15. Noter resmi kurum ise, hafta sonu da nöbetçi sistemi olmalı. Vergi Daireleri bile cumartesi açık olabiliyor. Devletimizden hizmet bekliyoruz.

 16. Bence devletin acil bu duruma bir düzenleme getirmesi gerekiyor.

 17. Bu uygulama çok yanlış, bir memur düşünün işinden izin alması mümkün olmayan bir memur, adam nasıl araba alacak yada ev alacak? Şaka gibi 😁 gülüyoruz ağlanacak halimize vesselam…

  • çoğunlukla memurlar için izin alma sorunu olmuyor.lakin asıl izin alma sorunu özel sektör çalışanlarında oluyor..i

 18. Bu devletin işinden bir zıkkım bile anladım…
  Laf salatasına geldimi devlet milletin hizmetkarı demeyi biliyor lar..
  Yorum siz değer li arkadaşlar ın..
  Haksız mıyım..?

 19. noterler de haftasonu nöbetçi bırakmalıdır. Birçok işimizin içinde işten izin alıp günümüzü oraya harcamak saçmalıktan başka bişey değil !!! akşama kadar dünyanın parasını kazanıyorlar. zaten çalıştırdıkları insanlar asgari ücretle çalışıyor. al 4-5 kişi çalışan ne kaybedeceksin.

 20. “noterler hafta sonu çalışmaz.”
  iyi de neden arkadaş çalışmaz ne ya polis doktor eczane hepsi nöbetçi bırakıyor sen de bırak kamu kuruluşu halka ben bu gün yokum diyemez. he kamu kuruluşu değiliz derseniz o kadar para değerli evrak ücreti almayacaksınız.

 21. Aslında bu ise düzenleme gelmesi lazım cumartesi 13.00 15.30 a kadar acik olmasi lazim pazar ise 10.00 12.30 arası açık olması lazim. Hafta içi o kadar isin icinde bide bunla uğrasiyoruz maasinla degilmi verin calistirin.

 22. noterler hafta sonu çalışmaz.

  • esnafın memurun işçinin boş olduğu gün Almanya’da bile Büyük mağazalar hafta sonu öğleye kadar açık bu kadar tatil notere çok çiftçi bile hafta sonu şehre gelir olumsuz ve uyumsuz bir uygulama

  • Niye sakıncası mı var. Daha iyi mesai alırsınız 🙂

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*