Depremde zarar gören çocuklarla ilgili bir faaliyete nasıl katkı sağlardınız

Çevrenizde, depremden zarar gören çocuklarla ilgili bir faaliyet düzenlenmektedir. Bu faaliyete nasıl katkı sağlardınız?

Çocukların dünyası bambaşka bir dünyadır, onlar en ufak olaydan büyük şekilde etkilenebilirler, en ufak bir sözden veya kelimeden büyük sonuçlar veya büyük bir pay çıkartabilirler, onların dünyası uçsuz bucaksızdır büyük hayaller kurabilirler.

Çocukların bu farklı dünyası depremde zarar gördüyse eğer, ciddi derecede etkilenmiş belki de düşündüğü şeyler yıkılmış demektir, bu yüzden ilk önce bu çocukların iyi bir psikolojik destekten geçmeleri için gerekli adımları atardım.

Psikolojik olarak biraz olsun iyi bir noktaya geldiklerinde ise en çok istedikleri şeyleri sorarak, onlara en çok istedikleri şeyleri almak için maddi destek toplardım, bu topladığım paralar ile çocuklara istedikleri şeylerin yani hayallerinin gerçek olması için elimden geleni yapardım. Çünkü onların yıkılan dünyalarını tekrar yeni baştan yapmak, yeni umutlar ve yeni hayaller kurmalarını sağlamak onları hayata yeniden kazandırmak için.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

4 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Çok güzel abi adana merkez patlıyor herkez

  2. çok güzel teşekkürler

  3. çok ama çok güzel olmuş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*