Üniversite'ye

Dış Ticaret Bölümü Mezunları, İş İmkanları Çalışma Alanları

dıs ticaretDış ticaret bölümü mezunları nerede çalışmaktadır ? Okul bittikten sonra dış ticaret bölümü mezunları çalışma alanları nelerdir ?  Bu bölümden mezun olanlar çalışma imkanı hakkında genel bir bilgiyi bulabilirsiniz.

Dış ticaret bölümü iş imkanları ve çalışma alanları hakkında bilgi almadan önce dış ticaret bölümü taban puanları hakkında fikir sahibi olmak için linke tıklayarak, detaylı üniversitelerin taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

Dış Ticaret Bölümü Mezunları Nerede Çalışabilir ?

Dış ticaret programını bitirenlere “Dış Ticaret Meslek Elemanı” unvanı verilir. Dış ticaret meslek elemanları dışsatım (ihracat) ve dıştan alım, (ithalat) firmalarında ve gümrüklerde, gelen ve giden mallarla ilgili yazışmaları ve işlemleri yaparlar.

Dış ticaret programını bitirenler Maliye ve Gümrük Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve özel firmalarda görev alabilirler.

Dış ticaret bölümü hakkında merak ettiklerinizi sormak için [ Tıklayın ]

7 Yorum Yazılmış

  1. Dış Ticaret iki yıllık açıköğretim bitiren bir kişi uluslararası ilişkiler bölümüne dikey geçiş yapılabilir mi

  2. Merhabalar, ben dış ticaret programı mezunuyum. Özel sektör ve memurluk arasında çok kararsızım. Kpps’ye girmem konusunda çevremden baskı var. İnternette araştırdığım kadarıyla dış ticaret mezunlarına memurlukta fazla atama yok. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. slm ben bu yıl dış ticaret bölümü kazandım bu bölümü bitirince gümrükte veya maliyede nasıl işi girebilirim ve bunların maaşları ne kadar tşk ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir