Kpssp94 Puan Türü Nedir

osymKpssp94 puan türü nedir, kpss ortaöğretim sonucunu öğren, kpssp94 puanı ile girilen kadrolar, kpss ortaöğretim yorumları, kpss ortaöğretim sınav sonucu kaçyıl geçerli, kpss ortaöğretim kadroları nelerdir, kpss ortaöğretim ile girilen kadrolar nelerdir,

Kpss ye giren adayların merakla beklediği sınav sonuçları bugün açıklandı binlerce adayın katıldığı memur olmak isteyen binlerce aday yaklaşık 1 ay önce kpss önlisans ve ortaöğretim bölümlerinde ter dökmüştü, adayların merakla beklediği sınav sonuçları bugün açıklandı.

Kpss ortaöğretim ve önlisans sonuçları açıklandı, osym.gov.tr adresinden ulaşılabilen sonuçlar osym nin sitesini ilk saatlerde yavaşlattı.

Kpssp94 puan türü nedir ?

Kpss p94 puan türü ortaöğretim, lise mezunlarının kpss puan türüdür, yani lise, ortaöğretim mezunuysanız bu puan türü sizi ilgilendiriyor demektir.

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

57 Kişi Yorum Yazdı.

 1. Merhaba ben kpss ye ortaöğretimden girmiştim de normalde üniversite okuyorum adalet meslek okulu 2 .sınıf öğrencisiyim adalet bölümünden sıraramam 4 tercih yapabilir mıyım

 2. Merhabalar,
  Ben açıklise mezunuyum bu sene kpss girdim KPSSP94= 66,43 Bir puan aldım bununla neler yapabilirim bilgi olan yardımcı olur mu ?

 3. tanıdık bir arkadaşım tesisat bölümü meslek lisesi mezunu 67 puanla atandı.

 4. merhaba ben harita tapu kadastro teknik lise bölümünden mezunum alan bazında kaç puan ile atanırım bide alanımla ilgili başka nereleri tercih ederim

 5. Merhaba ben 2016 yılı harita tapu kadastro teknik lise bölümünden mezunum bu yıl ki sınavda kaç puan almam lazım alan bazında atanmam için

 6. merhaba ben çocuk gelişimi okuyorum lisedeyim son senem hemşirelik bölümünü kpssde tuttursam lakin hiç bir tecrübem bilgim yok nasıl öğrenicam yani yapabilirmiyim.

  • Kpss yerleştirmeleri alan bazında yada genel olarak yapılır yani şöyle çocuk gelişimi okuyorsan çocuk gelişimi ile alakalı acılan kadroları yada genel kütüphane görevlisi kaloriferci vs kadroları tercih edebilirsin hemşirelik ebelik elektrik gibi kadrolar alan bazında alim yapar yani sağlıklı meslek mezunu değilsen sağlık tercih edemezsin veya elektirik bölümü mezunu değilsen elektrik tercihi yapamazsın

 7. Önemli ..

  Arkadaşlar 2014 te ortaöğretim kpss P94 türünde 72,3 puan aldım ve infaz koruma memurlugunda 1.sırada görülüyorum. Ancak hala tercih yapmadım sadece Ösym’nin kendi sitesinde Branş Bazında sıralamada 6001 (2) ‘yi seçince orada hesapla bölümüne tıkladıgımda 1.sırada görülüyorum. Suan hala tercih yapabılır mıyım 2016 kpss’sine kadar geçerliymiş. Tercihi nasıl yapacam YARDIMınız dokunursa sevinirim lütfen..

  • 2014 önlisans yada ortaöğretim kpss den alınan puan 2 yıl sonraki aynı sınava kadar geçerlidir, yani 22 ekim 2016 tarihine kadar puanınız geçerli, eğer tercih süreleri geçmediyse ösym üzerinden yapabilirsiniz.

 8. meraba ben adana anadolu teknik lisesinde harita tapu kadastro bölümü okuyorum kpssden 65 puan cektim ösym sitesinde aynen şöyle yazıyor:
  KPSSP94 Puan Türünde 65,04294 puan ile HARİTA-TAPU-KADASTRO / HARİTACILIK alan(lar)ında 1. sıradasınız
  böyle 1. sınız yazıyor dal olarakda harıtacılık okuyorum ama kayıtta dal bilinmiyor yazıyor güncelleyemdim oyunden dal bilinmeyene secincede 127. sırada gozukuyorum napmam gerek mezun oldugumda harıtacılık dalı olarak olacak oyunden 1.sıradamı gozukecem atanabilirmiyim cevaplarınızı bekliyorum
  tskler .

 9. Mrb. ben üniv.mezunuyum fakat kpss ye lise düzeyinde girdim kpssp94 yani aynı zamanda önlisans da okudum nerelere başvuru yapabilirim lise olarak başvuru yapamıyorum çünkü iş-kur kayıt sırasında beni üniv mezunu olarak gördüğü için kabul etmiyor lise bazında dahi iş ilanına başvuramıyorum zaten kpss de lise olduğu icin üniv olarakda başvuru yapamıyorum bana yardımcı olurmusun ne yapmalıyım?

 10. kpssp94’ten 85 aldım admin Anadolu lisesi mezunuyum ne diyosun gelirmi atama?

 11. merhaba bn betul kpss den 63 aldım nerelere yerlesebilirim cooooook acil bi cevapp p94 ten

 12. meslek lisesi çocuk gelişimi bölümündn mezunum 69 puan aldım kpss den atanmam mümkünmü hangi bölümlere atanabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.

  • yasemin kardeşim 69 puanla atanamam zor çunku ortaöğretim kpss 86 puan ile aliyor ben de çocuk gelişim okuyom Allah yardım etsin

 13. bende kpss94 (63) aldım bende tercıh yapabilirmiyim ve nasıl ne zaman basvurmam gerek lütfen acil cevap ve bu alımlarda tıbbı sekreterlık yda hasta kabul işlemleri sertifika vaya başka bir setifika isteniyor mu ?

 14. kpssden 71 puan aldim imam hatip mezunuyum atana bilirmiyim

 15. KPSSP94 puan türünden 65 aldım acaba hangi kurumlara başvurabilirim

 16. Simdi ben lise elektrik mezunuyum kpssye lise düzeyinde girdim.ama ön lisans büro Yönetimi mezunuyum bir yere kamu görevlisi olarak yani lize düzeyinde başvuru yapabilirmiyim elektrik bölümünden

 17. Kpssp94 sınavı ne zaman. 060613

 18. kpss p94 puan türü ortaöğretim ve lise mezunlarının puan türüdür.

 19. kpssp94 ne oluyo?

 20. bende kpss94 (63) aldım bende tercıh yapabilirmiyim ve nasıl ne zaman basvurmam gerek lütfen acil cevap ve bu alımlarda tıbbı sekreterlık yda hasta kabul işlemleri sertifika vaya başka bir setifika isteniyor mu ?

 21. kpssp94 ne demek

 22. 69 alanlar giriyo mu

 23. merhaba.düz lise mezunuyum. kpssp94 (64,20974) puan türü ile hangi bölümleri tercih edebilirim? yardımcı olur musunuz?

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*