Eğitim

Lisede Kaç Zayıf Olursa Sınıfta Kalınır 2013

okul tatilLisede kaç zayıfla kalınır, lisede kaç zayıf olursa sınıfta kalma olur, lisede sınıfta kalma nasıl olur, 2013 lisede kalma varmı, kaç zayıf olursa sınıfta kalırım lise 1, lisede sınıfta kalma varmı 2013,

Lisede sınıfta kalma varmı yokmu liseye giden öğrencilerin ençok merak ettiği konuların başında geliyor değerli okurlar, 2013 yılında lisede kaç zayıf olursa sınıfta kalınıyor ?

Lisede sınıfta kalma var arkadaşlar ne yazıkki, yazının devamında bu konuyla ilgili Lisede kalma varmı 2013 daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lisede Kalma Varmı ?
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre:
Yeni lise yönetmeliğinde ders geçme ve sınıfta kalma sistemi de değiştiriliyor. Buna göre tüm derslerden başarılı olarak sınıfı geçemeyen öğrenciler en fazla 4 ders ile sorumlu olarak sınıf geçecek. Bu öğrenciler ilgili dersleri bir sonraki yıl verecekler. Bir yılda toplam 6 dersten başarısız olan öğrenciler ise sınıf tekrarı yapacak.

Yeni Lise Yönetmeliğinde Ders Geçme Başarı Sistemi

Yeni yönetmeliğe göre ders geçme ve dersten başarılı olma sistemi de değiştirildi. Buna göre şimdi geçerli olan 0-24 “Etkisiz”, 25-44 “Geçmez” sistemi 0-44 “geçmez” olarak değiştiriliyor. Yeni sistemde şimdiki gibi ilk dönem etkisiz alıp ikinci dönem orta alanların geçmesi yerine oranlı bir sistem getiriliyor. Buna göre birinci dönem en az 35, ikinci dönem ise 45 not almak veya birinci dönem notu 35′ten az ise ikinci dönem en az 70 almak gerekiyor.

47 Yorum Yazılmış

 1. ben 9 . sınıf öğrencisiyim 6 zayıfım var ortalamam 55 düşüyor sınıf tekrarı yapmam gerekirmi

 2. BEN 9. SINIFA GİDİYORUM ŞEÇMELİ DERSİM HZ. MUHAMMET DERSİ 38 DÜŞÜYOR 2.DÖNEM ORTALAMA 2 OLURSA SINIF GEÇEBİLİRMİYİM…

  1. Kardes 1. Donemki o dersteki ortalaman ve 2. Donmki o dersteki ortalamani topla 2 ile carp 50 altiysa kalirsin

 3. düz lisedeyken bu puanla geçmen imkansız ancak para yatırırsan geçersin yoksa daha fazla yüksltmen lazım canım

 4. Ben ce kardeş sen git müdürle görüş çünkü benim 4 zayıfım vardı ortalama 2.69 sınıfı ortalamayla geçtim

 5. 4 zayıfım var (düz lise)yıl sonu notumu bilmiyorum 2.49 olması gerek sınıfı geçermiyim(9.sınıf)

 6. meraba ben 4 dersden sorumluluğa girdim 2 tane verdim 2 taneden kaldım napcam ? ne zaman sınavlara bidaha giricem ?

 7. benim 4 zayıfım vardı ortalama yükseltme sınavına girdi kimyayı kurtardı m ama kimya 1. dönem 0 2. dönem 2 ortalama yükseltmedende 45 aldım sence geçermiyim?

 8. benim okulumda 5 zayıfla geçen var bende 4 zayıfla kaldım karnemde ortalama yükseltmeye girmesi önerilir yazıyo

 9. sadece 3 zayıfım var ama karnemde sınıf tekrarı işaretli sorumlu geçti işaretli olması gerekmiyor mu biri bana bunu açıklayabilir mi lütfen ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir