Haberler

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Hakkı 2013

Sağlık çalışanlarının eğitim düzeyini yükseltmek için yapılan yepyeni bir uygulama ile artık sağlık çalışanları, 4 yıllık lisans tamamlama uygulaması ile eğitim seviyelerini yükseltebilecek.

Hangi üniversitelerde lisans tamamlama yapılabilecek ?

Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile protokol imzaladı.

İmzalanan protokole göre üniversiteler hangi bölümlerde lisans tamamlama eğitimi verebileceklerini ve buna uygun şekilde ders programlarını hazırlayacaklar. Hazırlanan bu çalışmalar YÖK’e gönderilecek. YÖK’ün, üniversitelerden gelecek bu programı onaylaması halinde sağlık çalışanları üniversiteler tarafında belirlenen bölümlerde lisans tamamlama hakkı elde edecek.

DGS Lisans Tamamlama Bölümleri için Tıklayın..

Sağlık çalışanları bu değişiklikle birlikte lisans tamamlama hakkını kullanabilecek, daha önceden ebelik, hemşirelik ve sağlık memurluğu bölümlerine lisans tamamlama hakkı verilmişti sağlık Sağlık-Sen in yoğun uğraşı sonucu diğer bölümlere de lisans tamamlama hakkı getirilmiş oldu.

[ Merak ettiklerinizi sormak için Tıklayın ]

7 Yorum Yazılmış

  1. Biz sağlıkçılar ne zaman lisans tamamlama için başvurucaz bi bilgi var mı yani ne zaman bu işlem aktifleşecek.

  2. Bir haber çıktı fakat devamında beklediğimiz açıklama henüz çıkmadı.Artık bir açıklama bekliyoruz.
    Acele edin lütfen.

  3. Başvuru tarihi belli mi, belliyse ne zaman? Ve ben radyoloji teknikeriyim. Lisansa tamamladığımızda radyoloji işimi yapabilecek miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  4. lisans tamamlama için illaki fiilen çalısıyor olmak sart mı ?. ornek verıyorum evde sınava hazırlanıyorum ve bır sağlık kurulusunda calısmıyorum . bu durumda ben lisans tamamlama programına basvuramıyor muyum ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir