Fen Bilgisi

Şiddetli ses üreten 3 teknolojik araç bunların olumlu ve olumsuz etkileri

Şiddetli ses üreten 3 tane teknolojik aracı belirleyip bunların olumlu ve olumsuz etkilerini araştırınız.

Şiddetli ses üreten araçları listelediğimizde liste biraz kabarık olabilir bu yüzden bu araçlardan sadece 3 tanesini listeleyeceğiz.

KORNA

Kornalar günlük hayatımızda pek çok kazayı önleme gibi olumlu özelliklerinin yanında şehir gürültüsü ve ses kirliliği yaratan bir başka olumsuz özelliği de vardır.

HOPARLÖR

Eğer bilinçsiz ve yüksek sesle kullanırsak büyük oranda ses kirliliği ortaya çıkartırız, hiç balkondan baktığınızda yüksek sesle müzik çalan bir araç gördünüz mü ? İşte bu araç billinçsiz ve şiddetli müzik açarak insanları rahatsız ederek olumsuz bir durum oluşturmaktadır, oysa kendisinin duyacağı kadar açık olsa kimse rahatsız olmayacaktı.

MEGAFON

Gerekli ve ihtiyaç olunan durumlarda kullanıldığında hayat kurtarıcı olabilmektedir, ancak pek çok satıcı mahallelerimize girerek “patatesci geldi patatesci” diye megafonla bağırarak gereksiz ses kirliliği ortaya çıkarmaktadır.

31 Yorum Yazılmış

  1. abi efsane yaa liste kabarık değil efsane bu siteye girmeyenin aklı yoktur valla

      1. sen oyun oynucana git yazılıdan 100 al veled ben yazılarımdan 100 alıyom :DSFSDF mat:100 türkçe:100 sosyal:100 fen B:100 beden:100 görsel S:100 ingilizce:95 din K:100

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir